“Hinge Maailma loomas” näituse avamine 14.05.2024

14.05.2024 avas tunnustatud Eesti skulptor Tauno Kangro oma uue skulptuurinäituse, mis toob külastajateni kunstniku värskeima loomingu.
Tauno Kangro, kelle looming on tuntud oma jõulisuse ja ekspressiivsuse poolest, esitleb sel näitusel nii uusi kui ka varasemate teoste edasiarendusi. Tema skulptuurid, mis on sageli inspireeritud loodusest, mütoloogiast ja inimfiguuridest, pakuvad vaatajatele ainulaadset esteetilist kogemust ning sügavaid emotsionaalseid elamusi.

Näituse keskmes on mitmekülgne valik skulptuure, mis varieeruvad materjali ja vormi poolest. Külastajad saavad näha Kangro signatuurstiilis monumentaalseid pronkskujusid ning dünaamilisi kaasaegseid kompositsioone. Iga teos kannab endas sümboolikat ja jutustab oma loo, kutsudes vaatajat mõtisklema ja oma tõlgendust looma.

Näituse avapäeval toimus kunstniku osavõtul eksklusiivne ringkäik ja vestlusõhtu, kus huvilised saavad esitada küsimusi ja kuulda lugusid teoste sünniloost otse autorilt.

Kutsume kõiki kunsti- ja kultuurihuvilisi osa saama sellest unikaalsest kunstisündmusest ning avastama Tauno Kangro loomingut lähemalt.

Ärge jätke kasutamata võimalust kogeda ühe Eesti väljapaistvaima skulptori teoseid nende täies hiilguses!